Aktualności

Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców
Warszawskiego Traktu Królewskiego


Koleżanki i Koledzy!
To jest ważna informacja dotycząca opłat za energię elektryczną.
Jeśli Wasza umowa (na prąd) kończy się z dniem 31 grudnia 2024 r. i nie macie jeszcze nowej na rok 2025, to czas na działanie!
Pamiętajmy, że większość firm obowiązek 3-miesięcznego wypowiedzenia, więc decyzję należy podjąć przed końcem września 2024 r.
Nie czekajmy na ostatnią chwilę - teraz jest najlepszy moment aby wynegocjować korzystne warunki umowy na przyszłe lata i uniknąć automatycznego przedłużenia na niekorzystnych zasadach.
W powyższych sprawach można się konsultować m.in. z Panem Adamem Goś A.GO Consulting tel. 690877778 mail:
adam.gos@ago-conculting.pl

Z głębokim żalem informujemy o odejściu naszego wieloletniego członka, przyjaciela i kolegi - Henryka Niedźwiadka. Kiedyś znany i ceniony restaurator, szef dawnego "Senatora" na rogu Wąskiego i Szerokiego Dunaju. Uroczystości pogrzebowe odbedą się w Skierniewicach dniu 31 sierpnia (sobota): tj. - wystawienie ciała w kaplicy przy ul. Sobieskiego 4 o godz. 11:30, msza za zmarłego, odbędzie się o godz. 12:00 w kościele św. Jakuba ul. Senatorska 11/13.
Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Zarząd Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Traktu Królewskiego w Warszawie.





W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka ofert zastosowania nowych opłat za gaz i prąd.
Brokerzy firm energetycznych piszą m.in.:
1. Szanowni Państwo,
Chciałbym serdecznie podziękować za możliwość spotkania się osobiście podczas naszej ostatniej rozmowy. Była to dla nas fantastyczna okazja, aby zaprezentować naszą firmę oraz omówić potencjalne możliwości współpracy w obszarze energii elektrycznej i gazu.
Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim nas obdarzyliście, udzielając nam okazji do przedstawienia naszych propozycji. Chciałbym podkreślić, że nasza firma nie tylko oferuje najlepsze ceny na rynku, ale również kładzie nacisk na kwestie ekologiczne. Nasze działania są w pełni zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a 100% energii, którą dostarczamy, pochodzi z odnawialnych źródeł.
Zapraszamy każdego członka stowarzyszenia do bezpośredniego kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz udzielimy niezbędnych informacji. Prosimy o przesłanie 6 faktur do wyceny na podany adres e-mail lub kontakt telefoniczny w razie potrzeby.
Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca może przynieść obustronne korzyści, dlatego jeszcze raz dziękujemy za możliwość poznania się.
Z poważaniem,
Kamil Buryło
Tel: 731272702
kamil.burylo@powerhubenergy.com

2. Szanowni Państwo,
specjalizuję się w dostawie energii z gwarancją stałej ceny oraz pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych. Chcielibyśmy zaoferować nasze usługi jako partnerskie rozwiązanie dla Państwa organizacji.
Nasza oferta obejmuje:
Dostawę energii elektrycznej z gwarancją stałej ceny, co pozwoli Państwu uniknąć nagłych wzrostów kosztów energetycznych i zapewni stabilność finansową.
Energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, co jest zgodne z Państwa zobowiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
Darmowy audyt energetyczny dla Państwa firmy, który pomoże zidentyfikować obszary optymalizacji zużycia energii i znacząco wpłynie na finalny rachunek energetyczny.
Jesteśmy przekonani, że nasza oferta może przynieść Państwu liczne korzyści, zarówno pod względem finansowym, jak i ekologicznym. Chętnie przedstawimy szczegóły naszej propozycji oraz odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.
Prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania lub uzyskania dodatkowych informacji. Jesteśmy gotowi dostosować nasze usługi do indywidualnych potrzeb Państwa organizacji.
Pozdrawiam
Miłego dnia!
Karol Kobza
Specjalista ds.
Optymalizacji kosztów
tel. 512 069 999

Wszelkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do wymienionych wyżej osób.



Walne Zgromadzenie za nami. Zarząd otrzymał absolutorium i nawet w opłacalności składek zapanowało pewne "ożywienie". Przed nami 35 jubileusz istnienia Stowarzyszenia. Do dziś aktywnie uczestniczą w życiu naszej organizacji dwaj członkowie założyciele: Roman Popowski - były przewodniczący, obecnie honorowy członek i Waldemar Prusak aktywny nadal członek Zarządu. Poniżej kilka zdjęć z naszych obrad.









Walne Sprawozdawcze Zgromadzenie Członków
19 marca (wtorek) 2024





luty 2024
W dniu wczorajszym (28 luty) odbyło sie pierwsze w tym roku posiedzenie Zarządu SPPWTK.
W posiedzeniu wziął udział nasz wieloletni Przewodniczący Pan Roman Popowski, którego zaprosiliśmy dla uczczenia jego nietypowego jubileuszu 88 urodzin. Nasz dawny szef urodził się 29 lutego zatem urodziny może obchodzić tylko co 4 lata. Wspaniałe podziękowanie za lata współpracy opracowała i odczytała nasza Pani Sekretarz - Lidia Kowalska.
Na posiedzeniu omówiono m.in:
- wstepne ustalenie w sprawie terminu i miejsca Walnego Sprawozdawczego Zgromadzenia Członków (19 marca?)
- przygotowanie sprawozdań przez Przewodniczącego i Komisję Rewizyjną
- wiceprzewodniczący - Janusz Luck i Maciej Kurek, przedstawili pisma wysłane do Prezydenta Miasta Rafała Trzaskowskiego w sprawie poprawy oświetlenia Starego i Nowego Miasta oraz wniosek o zmianę organizacji ruchu na ul Długiej przy Placu Krasińskich (permanentne korki).
- wniosek o powierzenie w dalszym ciągu, prowadzenia stron i Facebooków ("Warszawskie Stare Miasto" i "Gdzieś w Warszawie") kol. Markowi Lewandowskiemu (przegłosowano pozytywnie).
- wniosek o powierzenie prowadzenia wszelkich spraw związanych z organizacją lodowiska na Rymku Starego Miasta - przez Pawła Kubaszewskiego (przegłosowano pozytywnie).





Z głębokim żalem informujemy, że odszedł od nas Dariusz Chyckowski-Krajewski. Właściciel sklepu z pamiątkami na ul. Świętojańskiej 31. Przed wielu laty prowadził sklep Spółdzielni Inwalidów, po likwidacji firmy, przekształcił sklep w galerię warszawskich pamiątek. Był z nami od początku działalności Stowarzyszenia Przedsiębiorców i towarzyszył nam czynnie w pierwszych latach. Zapamiętamy go jako człowieka pełnego humoru, werwy, pełnego pomysłów także biznesowych. Był osobowością i człowiekiem powszechnie znanym i lubianym, dopiero choroba ograniczyła trochę jego działalność, ale sklepu do końca nie chciał nikomu odstępować. To było jego życie.
Niech spoczywa w spokoju.
Członkowie i Zarząd Stowarzyszenia SPPWTK.




Szanowni Państwo,
Urząd m.st. Warszawy organizuje bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych:

I. Sprzedaż napojów alkoholowych. O czym powinien pamiętać profesjonalny przedsiębiorca.
Tematyka warsztatów obejmuje:
• Podstawowe informacje dotyczące zasad i warunków korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
- wniosek o wydanie zezwoleń (załączniki do wniosku)
- rodzaje zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
- miejsce prowadzenia sprzedaży napojów alkoholowych
- opłaty za korzystanie z zezwoleń
- wygaśnięcie i cofnięcie zezwolenia
• Przepisy regulujące sprzedaż napojów alkoholowych (m.in. zakaz sprzedaży napojów alkoholowych nieletnim i nietrzeźwym)
• Sprzedaż napojów alkoholowych przez Internet
• Reklama i promocja napojów alkoholowych

Warsztaty odbędą się 2 października 2023 r. w godz. 11:00-15:00

II. Sukcesja przedsiębiorstwa osoby fizycznej – jak zabezpieczyć firmę na wypadek śmierci przedsiębiorcy
Tematyka warsztatów obejmuje:
• Zarząd sukcesyjny – podstawowe informacje dotyczące:
- powołania zarządcy sukcesyjnego
- ustanowienia zarządu sukcesyjnego
• Właściciel przedsiębiorstwa w spadku
• Nabywca przedsiębiorstwa
• Decyzje administracyjne związane z przedsiębiorstwem:
- wygaśnięcie decyzji związanej z przedsiębiorstwem
- wykonanie i przeniesienie decyzji związanej z przedsiębiorstwem na przykładzie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
- obowiązki wynikające z korzystania z decyzji związanej z przedsiębiorstwem

Warsztaty odbędą się 3 października 2023 r. w godz. 11:00-13:00

Spotkania będą realizowane w formule on-line za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Chętni proszeni są do zgłaszania udziału w warsztatach na adres
alkohole@um.warszawa.pl> alkohole@um.warszawa.pl, podając datę lub temat szkolenia na które się zapisują.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 września 2023 r.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.

Za nami obchody 70 lecia odbudowy Starego Miasta. Muzeum Warszawy jako organizator, popisało się niezwykłym bogactwem imprez, wystaw, koncertów i wszelkich wydarzeń, które zostały powiązane z tą rocznicą. Udział Stowarzyszenia SPPWTK, był można powiedzieć spektakularny.
Poniżej relacja zamieszczona na staromiejskim Facebooku.
Śniadanie arcymistrzów.
To kolejny punkt programu obchodów 70-lecia odbudowy Starego Miasta - organizowanych przez Muzeum Warszawy. Dziś na Rynku Starego Miasta przy ogromnych stołach od godziny 10 trwał nieustający poczęstunek, czyli wyżerka przednia, ufundowana przez gastronomików staromiejskich dla mieszkańców i oczywiście dla odwiedzających nas gości. Przygotowywania wskazywały że będzie bardzo zielono i dużo kwiatów, potem wjechały owoce i napoje, a za chwilę kelnerzy wnosili ogromne tace z tysiącami kanapek niezwykle wymyślnych, smacznych i estetycznych. Było na zimno, na ciepło i na gorąco. Wszystko to co podniebienie zachwyca, szczególnie o porannej godzinie. W którymś momencie nawet utworzyła się dość długa kolejka, ale Przewodniczący naszego Stowarzyszenia (SPPWTK) zaprosił wszystkich - bez kolejki do każdego stoiska. Przemówień nie było, za to degustacja niezwykle udana - szefowie kuchni i menedżerowie poszczególnych restauracji, informowali jakie potrawy oferują na dzisiejsze śniadanie i zapraszali do swoich lokali. To był piękny dzień. Może kiedyś warto to będzie powtórzyć?





Szanowni Państwo,
powstaje park kulturowy Historycznego Centrum Warszawy.
Mamy już gotowy projekt uchwały. Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne.
Obszar projektowanego parku obejmie Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, ogrody Krasińskich i Saski, rejon pomiędzy nimi oraz parki położone poniżej Skarpy włącznie z Łazienkami Królewskimi.
Park kulturowy uporządkuje sprawy związane z estetyką elewacji, zachowaniem oryginalnego detalu oraz instalacją urządzeń technicznych. Zadba o drzewostan i piękno małej architektury. Podniesie jakość i ograniczy liczbę reklam. Ureguluje kwestie lokalizacji i aranżacji ogródków gastronomicznych. Określi też standardy dla ulicznego handlu.
Poznaj projekt uchwały
Projekt uchwały i szersze informacje o parku kulturowym są dostępne na stronie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.
Weź udział w konsultacjach
Konsultacje będą trwały od 29 maja do 23 czerwca 2023 r.
Wszystkie informacje na ich temat dostępne są na stronie konsultacji społecznych.
https://um.warszawa.pl/waw/zabytki/historyczne-centrum
Opinie mogą Państwo przekazać:
- poprzez stronę konsultacji społecznych,
https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/park-kulturowy-HCW
- podczas spotkania on-line,
w poniedziałek 12 czerwca, o godz. 17.00,
- podczas dyżurów konsultacyjnych,
- we wtorek 13 czerwca i poniedziałek 19 czerwca, w godz. 16.00 -19.00
- w siedzibie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, przy ul. Nowy Świat 18/20,
- mailowo:
sekretariat.bskz@um.warszawa.pl
- pocztą tradycyjną na adres Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków ul. Nowy Świat 18/20, 00-373 Warszawa.

Podziel się dobrą nowiną
Zachęcamy do przekazywania dalej informacji o konsultacjach społecznych i parku kulturowym. Na przykład udostępniając post na swoich mediach społecznościowych.

Do zobaczenia na spotkaniach konsultacyjnych,
Joanna Bogacz
Główna specjalistka
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków (KZ)

Wydział Opinii Konserwatorskich (KZ-OK)
ul. Nowy Świat 18/20, pokój 219, 00-373 Warszawa
tel. +48224430260
j.bogacz@um.warszawa.pl
um.warszawa.pl

Projekt pilotuje - członek Zarządu Paweł Kubaszewski


W dniu 15 marca 2023 odbyło się pierwsze inuguracyjne posiedzenie Zarzadu SPPWTK nowej kadencji.
Nowy Zarząd ukonstytuował się w sposób następujący:
Przewodniczący Zarządu - Hieronim Piotrowski (rest. Świętoszek" ul. Jezuicka).
Zastępca Przewodniczącego - Maciej Kurek (jubilerstwo - ul. Świętojańska)
Zastępca Przewodniczącego - Janusz Lück (delikatesy na Piwnej),
Zastępca Przewodniczącego - Marta Galas (rest. "Boruta" - Rynek Nowego Miasta)
Skarbnik - Alicja Gałbasik (bar "Przy Dunaju" - ul. Nowomiejska)
Sekretarz - Lidia Kowalska (rest. "U Pana Michała" - ul. Freta)
Członek Zarządu - Waldemar Prusak (kowalstwo artystyczne "Hefajstos" na Freta)
Członek Zarządu - Łukasz Wszołczyk-Lipka (rest. "Stolica - Szeroki Dunaj, rest. "Kwiaty Polskie" - Wąski Dunaj)
Członek Zarządu - Paweł Kubaszewski (rest. "Latem - Metal", "Romantyczna" - Rynek Starego Miasta, rest. "Winoteka" - Rynek Nowego Miasta, bar "Pod Jarzębiną" ul. Nowomiejska).
Ukonstytuowała się także Komisja Rewizyjna SPPWTK - pod przewodnictwem Ewy Piotrowskiej (kawiarnie "Ciao Napoli" na Długiej, Wąskim Dunaju i Piwnej).
Członkowie Komisji Rewizyjnej to Jerzy Macur (galeria jubilerska "Sawa" - Rynek Starego Miasta i Miłosz Milewski (kawiarnia "Patio" dawniej "Gwiazdeczka" - ul. Piwna).
Obrady przebiegały bardzo sprawnie - choć emocji nie brakowało. Rozmawialiśmy o sposobach pozyskania nowych członków, o lepszej komunikacji, o kontaktach z władzami i przede wszystkim o przyszłości Stowarzyszenia. Pomysłów i nowych idei nie brakuje i jest jakiś nowy "duch" i chęć do działania. Musimy się dokładnie policzyć i zaprosić wielu przedsiębiorców do wspólnego działania. Kol. Waldemar Prusak przedstawił projekt promocji firm na Trakcie Królewskim pod tytułem Projekt "Rzecki". Przyjęto dwoje nowych członków. Są to Mariola Rossa (pamiątki - Mostowa 27/29) i Agata Krulikowska-Florek (Love Poland Design - Freta 29/31)

W dniu - 2 marca 2023 odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków SPPWTK. Przewodniczącym Stowarzyszenia został wybrany Pan Hieronim Piotrowski - prowadzi restaurację "Świętoszek" na ul. Jezuickiej. O składzie Zarządu i podziale funkcji informujemy na stronie obok.







Szanowni Państwo,
Informacja Urzędu m.st. Warszawa - warsztaty dot. zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Szanowni Państwo,
- do 31 stycznia 2023 r. każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim, tj. 2022 r.
Przygotowanie takiego oświadczenia może stwarzać problemy, szczególnie dla tych z Państwa, którzy będą przygotowywać je po raz pierwszy, stąd Urząd m.st. Warszawy organizuje bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych.

TEMAT: JAK PRAWIDŁOWO SPORZĄDZIĆ OŚWIADCZENIE O WARTOŚCI SPRZEDANEGO ALKOHOLU W ROKU POPRZEDNIM, ABY NIE STRACIĆ ZEZWOLENIA (KONTROLA PRZEDSIĘBIORCY). INNE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z PROWADZENIEM SPRZEDAŻY NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH.

Warsztaty z tego tematu odbyły się 12 grudnia 2022 r. W związku z dużym zainteresowaniem 16 stycznia 2023 r. ponownie zostaną przeprowadzone warsztaty w tym zakresie.

Tematyka warsztatów obejmuje:

• Obowiązki przedsiębiorców w zakresie składanych oświadczeń o wartości sprzedanego alkoholu oraz wnoszenia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych:

- najczęściej popełniane błędy przy składaniu oświadczeń

- dokumentowanie wartości podawanych w oświadczeniach

- konsekwencje uchybienia terminu do wniesienia opłaty

- sankcje za składanie nieprawidłowych oświadczeń

• Prawa i obowiązki przedsiębiorców w związku z przeprowadzaniem kontroli działalności gospodarczej (kontrola oświadczenia)

• Podstawowe informacje o zasadach i warunkach korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Warsztaty odbędą się
16 stycznia 2023 r. w godz. 11:00-15:00

Spotkanie będzie realizowane w formule on-line za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Chętni proszeni są do zgłaszania udziału w warsztatach na adres
alkohole@um.warszawa.pl alkohole@um.warszawa.pl

Zgłoszenia będą przyjmowane do
12 stycznia 2023 r.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY


Pomagamy. Dar dla Walczącej Ukrainy.
Uchwałą Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego obradującego w Warszawie w dniu 31 marca 2022 roku ze środków Stowarzyszenia został zakupiony agregat prądotwórczy z przeznaczeniem dla kobiecego oddziału Wojsk Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy z Kałuszy w obwodzie Iwano-Frankiwskim. Na ten szczytny cel została wydatkowana kwota 2374 zł 90 gr.
Generator jest już na miejscu przeznaczenia i służy dzielnym Paniom.
Sława Ukrainie!!!





Kontakt ze Stowarzyszeniem
● przewodniczący
- Paweł Kubaszewsski
sppwtk@gmail.com
● administracja strony - Marek Lewandowski
- tel. 888 333 625
lef@post.pl abc.warszawa@gmail.com
Nasz adres i miejsce spotkań Zarządu:
ul. Świętojańska 17 lok. 9; 00-266 Warszawa

email: sppwtk@gmail.com
numer konta Stowarzyszenia:
12 1020 1013 0000 0902 0126 4316
Jesteśmy na Facebooku